Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 25 January 2020
Under 17 (1)
Templeogue BCDublin SonicsPresentation College Terenure12:40
Under 17 (2)
Templeogue BCOngar Chasers BCKillinarden Community School12:30
Under 16(1)
Dublin SonicsOngar Chasers BCTyrrellstown Community Cnt17:30
Under 16 (2)
Donabate BCKilcock BCDonabate Portrane Comm Cnt17:00
Templeogue BCKUBS BCPresentation College Terenure17:15
Under 15 (1)
Dublin LionsKillester BCColaiste Bride15:00
Under 14(1)
Ongar Chasers BCEanna BCHanesfield ED School13:00
Templeogue BCDublin LionsFirhouse Comm College13:10
Under 14(2)
Dublin RaidersKillester BCSt Joseph Cluny Killiney14:45
Under 13 (1)
Templeogue BCOngar Chasers BCFirhouse Comm College11:30
Killester BCEanna BCSt Davids Artane15:40
Oblate BCBC TaurasOblate Hall Inchicore16:10
Malahide Mens BCDublin SonicsMalahide Community School17:45
Under 12 Sth
Eanna BCOblate BCColaiste Eanna13:00
Under 12 Nth
Dublin SonicsMalahide BCTyrrellstown Community Cnt14:30
Northside EclipseSwordsBeneavin College15:40
St. Vincents BCKillester BCSt Vincents Glasnevin16:45
KUBS BCMalahide BCGreendale Kilbarrack16:45
Under 11 Sth
UCD Marian BCEanna BCOatlands College Stillorgan13:15
Under 11 Nth
St. Vincents BCKillester BCSt Vincents Glasnevin13:45
Sunday 26 January 2020
Under 18
Malahide Mens BCEanna BCMalahide Community School16:15
Under 17 (2)
KUBS BCBC TaurasGreendale Kilbarrack12:45
Kilcock BCEanna BCScoil Dara kilcock16:30
Under 16(1)
Malahide Mens BCEanna BCMalahide Community School13:45
Under 16 (2)
St. Vincents BCEanna BCSt Vincents Glasnevin15:10
UCD Marian BCNorthside EclipseOatlands College Stillorgan15:40
Under 15 (1)
Templeogue BCDublin LionsKillinarden Community School12:10
Ongar Chasers BCDonabate BCOngar Community Centre14:10
Under 15 (2)
Liffey Celtics BCOngar Chasers BCColaiste Cois Life Lucan13:00
Oblate BCBray BulletsOblate Hall Inchicore15:30
Under 14(1)
Kilcock BCLiffey Celtics BCScoil Dara kilcock15:00
Under 14(2)
UCD Marian BCBC TaurasOatlands College Stillorgan12:45
Under 13(2)
Kilcock BCEanna BCScoil Dara kilcock13:30
KUBS BCBray BulletsGreendale Kilbarrack13:45
Liffey Celtics BCSt. Vincents BCConfey GAA Leixlip14:30
Under 12 Sth
Dublin LionsLiffey Celtics BCColaiste Bride10:00
Kilcock BCTempleogue BCScoil Dara kilcock12:15
UCD Marian BCEanna BCOatlands College Stillorgan14:00
Under 12 Nth
Ongar Chasers BCDublin SonicsHanesfield ED School13:10
Under 11 Sth
Kilcock BCTempleogue BCScoil Dara kilcock11:00
Under 11 Nth
BC TaurasOngar Chasers BCMountview Comm Cnt Hartstown12:20
SwordsBC TaurasALSAA13:30
Monday 27 January 2020
Senior Cup
UCD Marian BCBC Leixlip ZalgirisMarian College, Ballsbridge20:45
Division 3
Eanna BCTempleogue BCColaiste Eanna20:30
Killester BCUCD Marian BCSt Fintans20:45
Division 4
Bray BulletsEanna BCLoreto College Bray20:40
Division 5
Templeogue BCSt. Vincents BCNational Basketball Arena, Dublin20:10
Division 6
St. Vincents BCShooting StarsSt Vincents Glasnevin21:10
Tuesday 28 January 2020
Division 1
Killester BCGlasnevin BCSt Davids Artane19:25
Division 4
Barrow RoversGlasnevin BCSt Catherine's Marrowbone Lane20:15
Division 5
BC Swords LietkabelisSt. DeclansLiam Rodgers Community Cente Drinan Swords20:10
Wednesday 29 January 2020
Division 1
BC Leixlip ZalgirisOngar Chasers BCConfey GAA Leixlip19:45
Eanna BCKUBS BCNational Basketball Arena, Dublin20:10
FBCKillester BCKillinarden Community School20:15
Templeogue BCSt. Vincents BCTallaght Leisure Centre20:20
Division 2
Bray BulletsTolka RoversLoreto College Bray20:40
Glasnevin BCBarrow RoversSt Aidan's CBS Collins Ave21:10
Intermediate Cup
UCD Marian BCDublin LionsMarian College, Ballsbridge20:40
Division 5
Glasnevin BCMalahide Mens BCSt Aidan's CBS Collins Ave19:30
Bisons LTUOngar Chasers BCCollinstown Community College Dublin20:00
Division 6
Dublin RaidersTolka RoversSt Joseph Cluny Killiney20:10
Under 18 Cup
Liffey Celtics BCTempleogue BCLeixlip Amenities Centre, Kildare20:30
Thursday 30 January 2020
Division 4
Dublin LionsUCD Marian BCCollinstown Community College Clondalkin20:40
Division 5
Ongar Chasers BCBC Swords LietkabelisHanesfield ED School21:10
Under 20
UCD Marian BCTempleogue BCOatlands College Stillorgan19:30
Friday 31 January 2020
Division 2
St. Vincents BCBarrow RoversSt Vincents Glasnevin19:30
Division 3
Trinity College BCLiffey Celtics BCTrinity College Sports Centre20:15
Division 6
Ballinteer Bulls BCGlasnevin BCWesley College Ballinteer20:15
Under 14(2)
UCD Marian BCKillester BCOatlands College Stillorgan12:45
Saturday 1 February 2020
Under 17 (1)
Dublin SonicsOngar Chasers BCTyrrellstown Community Cnt12:10
Under 17 (2)
BC TaurasKillester BCMountview Comm Cnt Hartstown13:30
Dublin RaidersKilcock BCSt Joseph Cluny Killiney16:30
Under 16(1)
Eanna BCLiffey Celtics BCColaiste Eanna16:10
UCD Marian BCTempleogue BCOatlands College Stillorgan16:15
Dublin SonicsMalahide Mens BCTyrrellstown Community Cnt17:30
Under 16 (2)
Eanna BCTempleogue BCColaiste Eanna14:40
Under 15 (2)
Bray BulletsLiffey Celtics BCLoreto College Bray16:15
Under 14(1)
Killester BCKilcock BCSt Fintans09:30
Dublin LionsOngar Chasers BCColaiste Bride13:40
UCD Marian BCTempleogue BCOatlands College Stillorgan14:30
Liffey Celtics BCEanna BCLeixlip Amenities Centre, Kildare15:10
Under 14(2)
Northside EclipseDublin RaidersBeneavin College16:40
Under 13 (1)
Dublin LionsMalahide Mens BCColaiste Bride12:00
Dublin SonicsKillester BCTyrrellstown Community Cnt15:30
Under 11 Sth
Templeogue BCDublin LionsKillinarden Community School11:00
Under 11 Nth
Malahide Mens BCSt. Vincents BCHolywell Educate together National School Swords16:00
Sunday 2 February 2020
Under 20 Cup
Templeogue BCOngar Chasers BCPresentation College Terenure14:10
Under 18
KUBS BCEanna BCGreendale Kilbarrack15:15
Under 17 (1)
Dublin LionsTempleogue BCColaiste Bride18:00
Northside EclipseLiffey Celtics BCTolka Rovers SC, Dublin18:00
Under 17 (2)
Killester BCDublin RaidersSt Davids Artane13:10
BC TaurasKilcock BCMountview Comm Cnt Hartstown13:30
Ongar Chasers BCMalahide Mens BCHanesfield ED School16:10
Under 16 (2)
Kilcock BCUCD Marian BCScoil Dara kilcock15:00
St. Vincents BCNorthside EclipseSt Vincents Glasnevin15:10
Under 15 (1)
Eanna BCTempleogue BCColaiste Eanna10:30
Dublin SonicsDublin LionsTyrrellstown Community Cnt12:30
Under 15 (2)
KUBS BCOblate BCGreendale Kilbarrack11:15
Ongar Chasers BCKilcock BCHanesfield ED School14:40
Malahide Mens BCEanna BCMalahide Community School17:30
Under 14(1)
Eanna BCMalahide Mens BCColaiste Eanna12:10
Under 13 (1)
Oblate BCOngar Chasers BCOblate Hall Inchicore16:40
Under 13(2)
Eanna BCSwordsFirhouse Comm College16:00
Under 12 Sth
Templeogue BCDublin LionsFirhouse Comm College13:30
Liffey Celtics BCUCD Marian BCConfey GAA Leixlip16:30
Under 12 Nth
SwordsKUBS BCALSAA, Dublin13:30
Under 11 Sth
Eanna BCOblate BCColaiste Eanna15:00
Liffey Celtics BCUCD Marian BCConfey GAA Leixlip17:50
Under 11 Nth
Dublin SonicsSwordsTyrrellstown Community Cnt10:00
Monday 3 February 2020
Division 2
BC Leixlip ZalgirisDublin LionsMountview Comm Cnt Hartstown20:15
Division 5
KUBS BCUCD Marian BCGreendale Kilbarrack21:10
Total : 111