Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Sunday 13 October 2019
Under 17 Cup
Dublin Lions200Balbriggan BCColaiste Bride18:00
Under 15 Cup
Killester BC200Kilcock BCSt Fintans17:40
Under 14 Cup
UCD Marian 21772Templeogue BCOatlands College Stillorgan12:45
Saturday 12 October 2019
Under 20 Cup
Ongar Chasers BC200Killester BCOngar Community Centre17:20
Under 14 Cup
Malahide 2200Balbriggan BCFlemington Community Centre Balbriggan14:00
Under 13 (1)
Templeogue BC3754Dublin LionsFirhouse Comm College11:30
Under 12 Nth
Malahide BC1625Dublin SonicsMalahide Community School16:45
Thursday 10 October 2019
Intermediate Cup
UCD Marian D44533St. MarksOatlands College Stillorgan21:10
Barrow Rovers200Balbriggan BCSt Catherine's Marrowbone Lane20:15
Wednesday 9 October 2019
Division 2
Tolka Rovers7275Dublin LionsTolka Rovers SC, Dublin20:45
Division 5
UCD Marian BC6080Malahide Mens BCOatlands College Stillorgan21:10
Division 6
Glasnevin BC6973LASAIR NA NGAELSt Aidan's CBS Collins Ave19:30
Tuesday 8 October 2019
Intermediate Cup
Glasnevin D4200Trinity College BCSt Aidans Collins Avenue Glasnevin21:00
Junior Cup
BC Swords Leitkabelis200St Vincents D6Liam Rodgers Community Cente Drinan Swords20:10
Monday 7 October 2019
Division 2
BC Leixlip Zalgiris7631Bray BulletsMountview Comm Cnt Hartstown20:15
Intermediate Cup
Eanna BC6152Dublin Lions D4Colaiste Eanna20:30
Division 5
KUBS BC6056St. DeclansGreendale Kilbarrack21:10
Sunday 6 October 2019
Under 18
Malahide Mens BC3552KUBS BCMalahide Community School16:15
Tolka Rovers5592BC TaurasTolka Rovers SC, Dublin18:00
Under 17 (2)
Eanna BC3260KUBS BCColaiste Eanna15:00
Under 16 (2)
Swords4231Dublin RaidersALSAA, Dublin16:30
Under 15 (1)
Dublin Sonics5147Eanna BCTyrrellstown Community Cnt12:30
Under 15 (2)
Liffey Celtics BC6632Malahide Mens BCColaiste Cois Life Lucan13:00
Under 14(1)
Malahide Mens BC6530Ongar Chasers BCPortmarnock Sports & Leisure Centre16:30
Under 14(2)
Killester BC1131Dublin RaidersSt Fintans14:30
St. Vincents BC5626Malahide Mens BCSt Vincents Glasnevin16:40
Under 13(2)
Eanna BC200KUBS BCFirhouse Comm College16:00
Under 12 Sth
Dublin Lions200Kilcock BCColaiste Bride11:30
Under 12 Cup
Swords200Kilcock BCALSAA15:00
Saturday 5 October 2019
Under 18
BC Tauras200Malahide Mens BCMountview Y&C Club17:10
Under 17 (2)
BC Tauras7518KUBS BCMountview Comm Cnt Hartstown13:30
Dublin Raiders1772Malahide Mens BCSt Joseph Cluny Killiney16:30
Under 16 (2)
Templeogue BC3238Northside EclipseKillinarden Community School14:15
Under 15 (2)
Eanna BC3755Bray BulletsColumbus College Rathfarnham11:30
Under 14(1)
Killester BC2732UCD Marian BCSt Fintans09:30
Templeogue BC6039Eanna BCFirhouse Comm College13:10
Under 14 Cup
Ongar Chasers BC3254Malahide Mens BCHanesfield ED School13:00
Under 13 (1)
Dublin Lions6024Northside EclipseColaiste Bride12:00
BC Tauras3332Templeogue BCMountview Comm Cnt Hartstown14:50
Dublin Sonics4853Oblate BCTyrrellstown Community Cnt15:30
Under 13(2)
Bray Bullets4253St. Vincents BCLoreto College Bray17:15
Under 12 Sth
Oblate BC4426UCD Marian BCOblate Hall Inchicore14:40
Under 12 Nth
Dublin Sonics2841Killester BCTyrrellstown Community Cnt14:30
St. Vincents BC1713SwordsSt Vincents Glasnevin16:45
Friday 4 October 2019
Division 2
BC Leixlip Zalgiris8440Oblate BCMountview Comm Cnt Hartstown20:15
Bray Bullets6372Glasnevin BCLoreto College Bray20:30
Senior Cup
St. Vincents BC5662Eanna BCSt Vincents Glasnevin19:30
Division 3
Trinity College BC6465Ongar Chasers BCTrinity College Sports Centre08:15
Oblate BC7068UCD Marian BCOblate Hall Inchicore19:40
Junior Cup
St. Vincents BC6549Dublin RaidersSt Vincents Glasnevin21:10
Under 17 (1)
Liffey Celtics BC5153Templeogue BCColaiste Cois Life Lucan19:40
Thursday 3 October 2019
Division 2
Dublin Lions8059Dublin RaidersMoyle Park Clondalkin20:10
Barrow Rovers6558St. Vincents BCSt Catherine's Marrowbone Lane20:15
Division 4
Dublin Lions4855InchicoreCollinstown Community College Clondalkin20:40
Total : 54